E-mail: obfzzv@obfzzv.sk | Tel./Fax: 045 53 26 113 Mobil: 0902 923 011

Výsledky I. ročníka turnaja o Stredoslovenský pohár prípraviek 2018

obfz-cl-164

Nápad sa zrodil v hlave predsedu ObFZ Žiar nad Hronom Jána Matonoka. Okrem konfrontácie výberov jednotlivých oblastných zväzov, ktorá je zatiaľ na Slovensku jedinečná, išlo aj o dobrú náladu a priateľské stretnutie.

S výnimkou ObFZ Veľký Krtíš sa na turnaji predstavili všetky oblastné futbalové zväzy stredoslovenského regiónu. Organizátori určili, že podmienkou štartu hráča je vek kategórie U11 a mladší (ročník narodenia 2007 a mladší) a príslušnosť ku klubu danej oblasti, ktorý však nepatrí do systému ÚTM alebo Grassroots. Výbery desiatich oblastných zväzov boli rozdelené do dvoch skupín, po odohratí stretnutí v nich, nasledovali stretnutia o umiestnenie. Hrací čas každého stretnutia bol 1x17 minút, na ihrisku 20 x 40 metrov, s počtom hráčov 5+1.

Organizátorský ObFZ Žiar nad Hronom zabezpečil pre výpravy občerstvenie (desiata a obed), pitný režim. Na konci turnaja čakali všetky družstvá medaily a poháre, víťaza navyše putovný pohár.

Zaslúženým víťazom sa stal ObFZ Žilina. Tím predviedol v skupine a aj vo finále vyrovnané a stabilné výkony a získal premiérové víťazstvo. A ako po finále povedal predseda ObFZ Žilina Igor Krško, o rok zorganizuje druhý ročník tohto podujatia práve jeho oblastný zväz.


Kompletný článok vrátane výsledkov si môžete prečítať tu.

HORE